Tablet firmy Apple, czyli iPad, znany jest już od ponad dekady. Odkąd tylko pojawił się na rynku, robił dużą furorę. Nie da się ukryć, że marka Apple jest bardzo uznawana i szanowana w branży sprzętu elektronicznego, dlatego też jej urządzenia zawsze są chętnie kupowane. Tym razem pojawiła się kolejna odsłona znanego mini-komputera, bo tak iPad-a można chyba w sposób pełnoprawny nazywać. Dziś sprawdzimy jaką funkcjonalność posiada oraz czy warto go kupić.
Podstawowe parametry iPad-a 2018
Rozmiar ekranu jest standardowy od momentu, gdy iPad-y zaczęły pojawiać się na rynku. Jest to nadal 9,7 cali. Nie jest to ani za mało ani za dużo, dzięki temu urządzenie mieści się w większej kieszeni, jest lekkie, łatwo obsługiwać go jedną ręką, a jednocześnie ekran jest dość duży, by wszystko było na nim widać. Jeśli już o wyświetlaczu mowa, to Apple iPad 2018 otrzymał typ IPS wspierający oczywiście multi-touch, o rozdzielczości 2048 na 1536 pikseli. Jest to naprawdę sporo jak na taką wielkość ekranu, jednak jak pokazuje praktyka, użytkownicy są w stanie wykorzystać tą rozdzielczość w stu procentach.
Pozostałe funkcje urządzenia
iPad 2018 posiada wbudowane 32 GB pamięci flash. Wspiera Bluetooth w wersji 4.2, technologię Lightning oraz Wi-Fi w standardach N oraz AC. Pojawił się w nim również jack stereo 3.5 mm, umożliwiający wygodne podłączenie słuchawek. Produkty Apple były swego czasu mocno krytykowane za to, że tego rozwiązania w nich nie stosowano. Funkcjonalnością, jaką Apple iPad 2018 bezapelacyjnie może się pochwalić, jest posiadanie bardzo dobrego aparatu 8-megapikselowego z tyłu, oraz 1.2-megapikselowego z przodu urządzenia. Aparaty umożliwiają nagrywanie filmów w Full HD. Jeśli chodzi o baterię, to pozwala ona na około 10 godzin pracy na w pełni naładowanym akumulatorze.
Apple iPad 2018 zapewne będzie gratką zarówno dla użytkowników domowych jak i dla przedsiębiorców. Pozwala on bowiem na uruchomienie różnego rodzaju oprogramowania, które przyda się podczas pracy. Nie będziemy musieli już uruchamiać laptopa czy komputera stacjonarnego, by na przykład ściągnąć nowe projekty od pracodawcy, otworzyć je i przejrzeć.