ThinkPad X1 Extreme 2: Wydajność PC schowana w miniaturowej obudowie

Kategorie Laptopy,Lenovo ThinkPad0 Komentarzy
Wydajność PC schowana w miniaturowej obudowie - to stwierdzenie, które dobitnie i adekwatnie opisuje to, co może zaoferować najnowszy Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2

Wydajność PC schowana w miniaturowej obudowie – to stwierdzenie, które dobitnie i adekwatnie opisuje to, co może zaoferować najnowszy Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 (więcej pod tym linkiem). Producenci w tym przypadku zastosowali średniej wielkości matrycę o przekątnej 15,6″, wyjątkowo poręczną obudowę i odświeżony design znany z kultowej serii ThinkPadów. W benchmarkach osiąga wyniki zbliżone do komputerów stacjonarnych. Śmiało można powiedzieć, że urządzenie to jest godnym zastępcą standardowego komputera w podróży i codziennym zastosowaniu.

ThinkPad X1 Extreme 2 – Rozwiązanie optymalne dla profesjonalistów

Wydajność PC schowana w miniaturowej obudowie - to stwierdzenie, które dobitnie i adekwatnie opisuje to, co może zaoferować najnowszy Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2ThinkPad X1 Extreme 2-ej generacji to stacja robocza stworzona z myślą o osobach, które nie mogą liczyć w pracy na kompromis. Nagła awaria, spowolnienie czy szybkie rozładowywanie baterii to problemy, o jakich użytkownicy tego urządzenia mogą zapomnieć. Zamknięty w matowej i eleganckiej obudowie ThinkPad od zewnątrz wykonany został z włókna węglowego i stopu aluminium. Pozwoliło to na zwiększenie trwałości, co zostało potwierdzone przez 12 norm, jakie ten wyjątkowo wydajny notebook spełnił po przejściu 200 testów. W pracy wspierani jesteśmy przez szereg zabezpieczeń: dTPM 2.0, czytnik Match-on-Clip, ThinkShutter, Windows Hello, gniazdo Kensington i FIDO.

Nie ulega także wątpliwości, że X1 Extreme 2 to stacja robocza z najlepszymi dostępnymi podzespołami do urządzeń mobilnych. Procesor Intel H Core 9. generacji z 4/8 rdzeniami wraz z grafiką GeForce GTX 1650 (MaxQ, 4 GB VRAM GDDR5) zmienia klasycznego laptopa w stację roboczą dorównującą wydajnością stacjonarnym odpowiednikom. Duża ilość pamięci wirtualnej RAM (do 64 GB) i fizycznej na dyskach SSD (do 4 TB w RAID0/1) pozwala na przechowywanie dużej ilości danych i otworzenie co najmniej kilkunastu aplikacji jednocześnie. W połączeniu z wyraźnymi i jasnymi wyświetlaczami (dotykowe/300/500 nitów) w rozdzielczościach 4K/FHD, skomplikowane operacje stają się płynne i zabierają znacznie mniej czasu. Analiza Big Data, modelowanie czy day trading z tymi urządzeniami staje się czystą przyjemnością.

 

Obraz autorstwa lenovo.com