Review – ASUS ExpertBook B1 B1500

Kategorie Laptopy Asus0 Komentarzy
Zazwyczaj nie widzisz recenzji komercyjnych komputerów PC lub laptopów tylko dlatego, że te maszyny są zamawiane masowo przez firmy dla swoich pracowników

Zazwyczaj nie widzisz recenzji komercyjnych komputerów PC lub laptopów tylko dlatego, że te maszyny są zamawiane masowo przez firmy dla swoich pracowników. Stąd użytkownicy tak naprawdę nie muszą podejmować żadnych decyzji o zakupie, ponieważ wszystko jest zaplanowane i sfinalizowane przez dział zakupów firmy. To powiedziawszy, uważam, że nadal istotne jest, aby społeczeństwo, czy to użytkownik, czy ktokolwiek, kto jest zaangażowany w decyzję o zakupie, lepiej rozumiało produkt i usługi oferowane przez producenta.

Zazwyczaj nie widzisz recenzji komercyjnych komputerów PC lub laptopów tylko dlatego, że te maszyny są zamawiane masowo przez firmy dla swoich pracownikówDziś do naszego studia trafia Asus ExpertBook B1 B1500, aka ExpertBook B1. Jest to właściwie nasz drugi raz, kiedy recenzujemy laptopa z linii ExpertBook. Pierwszym był ExpertBook B9450, którego nadal używam na co dzień do pracy. Podczas gdy ExpertBook B9 o smukłej i lekkiej konstrukcji jest skierowany do kadry kierowniczej, ExpertBook B9, z drugiej strony, jest przeznaczony dla użytkowników wykonawczych i operacyjnych. Przyjrzyjmy się, czego można się spodziewać po tym laptopie.

Konstrukcja i budowa

Asus ExpertBook B1 B1500 jest przeznaczony do profesjonalnych zastosowań biznesowych, więc jakość wykonania i solidność obudowy muszą spełniać określone progi branżowe. W tym przypadku, ASUS przeszedł przez test MIL-STD 810H amerykańskiego standardu wojskowego, który wytrzymuje wszystkie formy ekstremalnych scenariuszy, od ujemnych temperatur po fale upałów i upadki. Podczas gdy ASUS nigdy nie wspomina o materiale użytym do wykonania górnej części obudowy, najprawdopodobniej jest ona wykonana ze stopu magnezu i aluminium, bazując jedynie na wrażeniach dotykowych.

Konstrukcja zawiasów ASUS Ergolift pozwala na złożenie wyświetlacza pod klawiaturą i lekkie uniesienie laptopa od stołu. Ma to dwie podstawowe zalety – oferuje lepszą ergonomię pisania i poprawia wydajność chłodzenia.

Klawiatura i panel dotykowy

W przypadku 15,6-calowego laptopa biznesowego użytkownicy częściej korzystają z klawiatury numerycznej, mimo że klawisze są bardziej ciasno rozmieszczone. Na klawiaturze pisze się przyjemnie i powinna ona dobrze służyć do zadań biurowych. Touchpad jest dość standardowy, jeśli chodzi o rozmiar i proporcje. Jest przyzwoity, aczkolwiek mechanizm klikający jest raczej niezadowalający ze względu na charakter jego konstrukcji.

Wyświetlacz

Wyświetlacz o przekątnej 15,6 cala pracuje w rozdzielczości Full HD 1080p. Powierzchnia ekranu ma matowe wykończenie, aby zredukować odblaski. Panel pokrywa tylko 72% palety barw sRGB, ale jak na laptopa biurowego i biznesowego nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. Pokrycie palety barw oznacza po prostu, jak wiele kolorów wyświetlacz jest w stanie odtworzyć, jednak tak naprawdę najważniejszym czynnikiem jest balans bieli.