Niepozorny laptop biznesowy, który cię zaskoczy – Lenovo ThinkPad A285

Kategorie Laptopy,Lenovo ThinkPad0 Komentarzy
Lenovo po raz kolejny obala mit  o kiepskiej jakości chińskiego sprzętu

Lenovo po raz kolejny obala mit  o kiepskiej jakości chińskiego sprzętu. Biznesowe urządzenie z serii ThinkPad okraszone przydomkiem A285 na tle konkurencji nie ma się czego wstydzić. 

ThinkPad A285 – potęga napędzana przez AMD

Lenovo po raz kolejny obala mit  o kiepskiej jakości chińskiego sprzętu
Autor zdjęcia: lenovo.com

Niewątpliwie sercem ThinkPada A285 jest procesor AMD, który rzuca poważne wyzwanie modelom pracującym na konkurencyjnym układzie Intela. Czterordzeniowy układ Ryzen 5 Pro bez wątpienia jest więcej niż wystarczający, dzięki czemu bardzo dobrze radzi sobie z typowymi biurowymi zadaniami.

Wydajność systemu stoi na wysokim poziomie, co ThinkPad A285 zawdzięcza poniekąd efektywnej pracy szybkiego dysku SSD, który dostarcza Samsung. Podczas działania urządzenie nie notuje spadków wydajności, przekładając się tym samym na wygodę oraz komfort pracy. Z całą pewnością można więc powiedzieć, że układ AMD nie odstaje od konkurencyjnych układów Intela. Co więcej, AMD Ryzen 5 Pro 2500U wraz z zintegrowanym adapterem graficznym AMD Radeon Vega 8 jest znacznie szybszy w porównaniu do układu Intel UHD Graphics 620

Moc nie musi być głośna…

Moc Lenovo ThinkPad A285 nie ulega wątpliwości, jednak na pochwałę zasługuje fakt, że urządzenie jest bardzo ciche. Największy hałas, jaki generuje wentylator ThinkPada A285, oscyluje wokół 31,2 dB podczas pracy na pełnej mocy.

…a dźwięk kiepski

Jeśli już przy głośności jesteśmy, to uwagę zwraca poziom głośności zamontowanych w urządzeniu głośników. Te z kolei są w stanie odtwarzać dźwięk z głośnością do  71 dB. Należy jednak pamiętać, że omawiamy model biznesowy, który zaprojektowany został głównie z myślą o pracy. W myśl łacińskiej maksymy: Umyj i uczesz psa, psem jest i psem pozostanie, tak samo tutaj. Ciężko od modelu biznesowego oczekiwać, że będzie grał jak kino domowe. Dźwięk mimo wszystko jest przyzwoity, choć nieco metaliczny.

Lenovo ThinkPad A285 – Podsumowanie

Biznesowy model notebooka firmy Lenovo z rodziny ThinkPad okraszony przydomkiem A285 jest solidnym urządzeniem, które wyróżniają:

  • krótki czas ładowania (ok 1 godzina 40 minut)
  • potężny układ AMD Ryzen 5 Pro
  • cicha praca.

Lenovo ThinkPad A285 (o którym także tutaj) w końcu daje użytkownikom szansę na uzyskanie kompaktowego laptopa ThinkPad opartego na procesorze AMD oferującego dużą wydajność do wykonywania prac biurowych.