Lenovo ThinkPad T490

Kategorie Laptopy,Lenovo ThinkPad0 Komentarzy
Lenovo ThinkPad T490 to sprzęt zapowiedziany przez firmę Lenovo podczas targów MWC 2019

Lenovo ThinkPad T490 to sprzęt zapowiedziany przez firmę Lenovo podczas targów MWC 2019. Jego mocną stroną jest jego waga, jest on bowiem sprzętem wyjątkowo lekkim, dzięki czemu dobrze się sprawdzi podczas pracy w terenie. Jego waga wynosi, zaledwie 1,48 kg więc nie powinniśmy nawet odczuć, że znajduje się u nas w torbie. Zdecydowanie jest to urządzenie, które może nosić miano mobilnego. Zastosowany tu design może się naprawdę podobać. Dzięki temu laptop ten dobrze nadaje się do wielu biznesowych działań, takich jak, choć by spotkania czy konferencja. Łączy on w sobie dobre parametry wraz z biznesowym wyglądem.

Mobilny sprzęt dla biznesu

Lenovo ThinkPad T490 to sprzęt zapowiedziany przez firmę Lenovo podczas targów MWC 2019
Autor zdjęcia: news.lenovo.com

Jeżeli chodzi o rodzaj matrycy, jaki znajdziemy, w tym laptopie od Lenovo to wybór wydaje się interesujący. ThinkPad T490 ma być dostępny w konfiguracji standardowej TN HD, IPS Full HD, a także IPS WQHD. Rozmiar matrycy wynosić ma 14 cali. Nie jest to więc sprzęt zbyt mały, jednak nie jest też na tyle duży, by sprawiać problemy z przenoszeniem go z miejsca na miejsce np. podczas służbowych wyjazdów.

Parametry pozwalające na dobra pracę

Do wyboru mają być dostępne dwie konfiguracje RAM 8 i 16 GB. Znajdziemy tu procesor Intel Core Whiskey Lake aż do 48 GB RAM. Dzięki temu, że zastosowane tu parametry są, całkiem porządne nie powinno być żadnych problemów z paca wymagająca nawet nieco większej siły. Na pochwałę zasługuje także klawiatura, która sprawia wrażenie dobrze przystosowanej i komfortowej. Znajdziemy na niej wiele przydatnych przycisków, dzięki którym praca jest zdecydowanie łatwiejsza. Wśród dostępnych złączy znajdujących się w tym urządzeniu możemy liczyć choćby na Thunderbolt czy też port HDMI. Do naszego użytku znajdą się także USB typu C, 2 x usb 3.1 oraz oczywiście czytnik kart microSD. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o to, że zostaniemy bez ważnych danych. W przypadku baterii będzie miała pojemność 50 Wh. W teorii ma nam zapewnić aż do 16 godzin pracy bez ładowania. Wszystko zależy od rodzaju wykonywanych działań, ale to i tak naprawdę porządne parametry.

Lenovo ThinkPad T490 to sprzęt do przeznaczenia biurowego oraz do wielu różnych działań z zakresu biznesu. Dzięki dobrym parametrom oraz niewielkiej wadze i smukłemu wyglądowi dobrze sprawdzi się zarówno podczas pracy w biurze, jak i podczas działań w terenie.