Lenovo ThinkPad T490 – mocny zawodnik dla firm

Kategorie Laptopy,Lenovo ThinkPad0 Komentarzy
Szukając mocnego komputera, który ma dobre parametry, trafiliśmy na model T490 z serii ThinkPad od firmy Lenovo

Szukając mocnego komputera, który ma dobre parametry, trafiliśmy na model T490 z serii ThinkPad od firmy Lenovo. Od razu widać, że jest to sprzęt dla biznesu, ponieważ należy do jednej z najpopularniejszych serii biznesowych na świecie. Firma Lenovo też wydaje się dawać gwarancję tego, że sprzęt będzie komputerem solidnym i dobrze wykonanym.

Podstawowe parametry

Szukając mocnego komputera, który ma dobre parametry, trafiliśmy na model T490 z serii ThinkPad od firmy LenovoPrzeglądając dane katalogowe, od razu rzucają się nam w oczy następujące sprawy: Procesor z serii Intel Core i5 lub i7 z technologią vPro będzie wspierał nowoczesne systemy operacyjne, oraz aplikacje korzystające z wirtualizacji. Lenovo ThinkPad T490 będzie mógł mieć prędkość obliczeniową nawet rzędu 4.50 GHz, a jednostka obliczeniowa posiadała będzie nawet sześć rdzeni. Trzeba przyznać, że taki wynik może budzić respekt. Jeśli do tego dodamy aż 48 GB pamięci RAM, bo tyle obsługuje zainstalowana tutaj płyta główna, to od razu trzeba powiedzieć, że sprzęt ten może niejednej osobie naprawdę namieszać w głowie. A na pewno namiesza na rynku laptopów dla biznesu.

Wyświetlacz i pozostałe

Wyświetlacz tutaj dostępny będzie miał rozdzielczość Full HD. Oprócz tego jego przekątna wynosi 14 cali, wobec tego cały laptop nie czyni zbyt dużym, ale jednocześnie ekran będzie czytelny i z rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli będziemy mogli zrobić naprawdę dobry użytek. Lenovo ThinkPad T490 otrzymał także ekran dotykowy, który jest co prawda opcją, ale na pewno będzie czymś, co niejednego zachwyci i pomoże w pracy. Można też wybrać specjalną wersję wyświetlacza o rozdzielczości WQHD (2560 na 1440 punktów), jednak może być one już nieco zbyt duża dla 14 cali.

Co warto też zauważyć, opcjonalnie możemy wybrać dedykowaną kartę graficzną, którą jest NVIDIA GeForce MX250. Tak więc oprogramowanie, które wymaga rederingu 3D, również bez problemu będzie na tym sprzęcie działać. Nie jest on co prawda adresowany wprost do grafików, ale na przykład program do projektowania działający w 3D, ale przygotowując mapki geodezyjne w tym formacie, na pewno będzie tutaj działać bardzo dobrze.

 

Obraz z lenovo.com