Lenovo ThinkPad P52 – wysoka wydajność i nowoczesna grafika

Kategorie Lenovo IdeaPad0 Komentarzy
ThinkPad P52: Lenovo prezentuje nową 15-calową stację roboczą z układem GeForce GTX 1060 opartym na QUADRO P3200

ThinkPad P52: Lenovo prezentuje nową 15-calową stację roboczą z układem GeForce GTX 1060 opartym na QUADRO P3200.

ThinkPad P52: Lenovo prezentuje nową 15-calową stację roboczą z układem GeForce GTX 1060 opartym na QUADRO P3200
Autor zdjęcia: lenovo.com
  1. Pierwszy model linii laptopów ThinkPad. Lenovo wprowadza na rynek pierwszy model znanej linii laptopów ThinkPad z nowymi procesorami Intel Coffee-Lakehexa-core. Nowy Lenovo ThinkPad P52 to nie tylko pierwsza stacja robocza ThinkPad z nowymi procesorami, ale także pierwsza mobilna stacja robocza Lenovo z obsługą VR i bardziej kompaktowym rozmiarze 15,6 cala z nowym Nvidia Quadro P3200.
  2. ThinkPad P52 jako dodatek do linii topowych laptopów. Chiński producent Lenovo zaprezentował już w tym roku wiele nowych laptopów z serii ThinkPad, w tym wysoko oceniane modele ThinkPad T480s i ThinkPad X1 Carbon 2018. Do tej pory nie znalazł się na liście opublikowanych modeli ThinkPad z nowym sześciordzeniowym procesorem Intel Coffee-Lake. Jednak teraz to się zmienia, ponieważ Lenovo ogłosiło najnowszy dodatek do swojej linii mobilnych stacji roboczych, Lenovo ThinkPad P52.
  3. Postaw na wydajność. Mobilne stacje robocze, podobnie jak laptopy do gier, są zorientowane na wydajność. Różnica między nimi polega oczywiście na tym, że jeden z nich jest wykorzystywany do celów rekreacyjnych i rozrywkowych, podczas gdy drugi ma być wykorzystywany głównie do zadań wymagających intensywnej pracy procesorów centralnych i GPU. P52 przynosi wiele ulepszeń w obszarze wydajności. Obejmuje najnowsze procesory Intel 8. generacji z maksymalnie 6 rdzeniami (o potencjale Xeon), a także do 128 GB pamięci RAM po raz pierwszy, prawdopodobnie z wykorzystaniem nowych modułów SO-DIMM 32 GB firmy Samsung.
  4. Nowy wymiar procesorów graficznych. Największy wzrost wydajności ma jednak miejsce w obszarze procesorów graficznych. Poprzednik ThinkPad P51 musiał poradzić sobie z przestarzałymi układami Nvidia Quadro opartymi na przestarzałych układach Nvidia Quadro, maksymalnie z Quadro M2200, opartymi na starych układach Nvidia GeForce GTX 965M. Lenovo ThinkPad P52 nie tylko wykorzystuje nowszą technologię procesorów  opartych na Pascalu, ale także poszerza zakres opcji procesorów graficznych dla 15,6 – calowej stacji roboczej ThinkPad, ponieważ będzie oferowana z nową kartą Nvidia Quadro P3200, która jest oparta na Nvidia GeForce GTX 1060.  Wszystkie poprzednie 15,6 – calowe stacje robocze ThinkPad były wyposażone w procesory graficzne klasy Quadro 2000, jest to więc znacząca modernizacja, która sprawia, że P52 to również pierwszy 15,6 – calowy ThinkPad gotowy do pracy w technologii VR.