Lenovo ThinkPad L490- wydajność i komfort pracy

Kategorie Laptopy,Lenovo ThinkPad0 Komentarzy
Zakup laptopa nie jest wcale tani, dlatego też lepiej i dokładnie prześledzić model urządzenia, który chcemy wybrać

Zakup laptopa nie jest wcale tani, dlatego też lepiej i dokładnie prześledzić model urządzenia, który chcemy wybrać. Wszystko jest szczególnie utrudnione dla osób, które nie miały całkowicie styczności z technologią komputerową. Po pierwsze należy sobie uświadomić, że ładnie wyglądający sprzęt może okazać się sporą pułapką i zawodem po zakupie. 

Na co zwrócić uwagę?

Zakup laptopa nie jest wcale tani, dlatego też lepiej i dokładnie prześledzić model urządzenia, który chcemy wybraćWygląd jest elementem, którym należy kierować się w ostatniej kolejności. Największe znaczenie ma przede wszystkim to w jakie podzespoły wyposażony jest laptop. Na pierwszy ogień najlepiej wziąć procesor, który jest sercem i trzonem całego zestawu. To od jego wyboru zależna jest w większości całkowita moc obliczeniowa. Jaki więc procesor wybrać? Przede wszystkim warto pokusić się o procesor legitymujący się co najmniej czterema rdzeniami. Optymalnym wyborem jest także procesor obsługujący wielowątkowość. Co to oznacza? 4 fizyczne rdzenie widziane są przez komputer jako 8. W pewnym sensie podwaja to nam wydajność i warto o tym wiedzieć. Na uwagę zasługuje również taktowanie zegara, które powinno być z reguły w okolicach 3 GHz. Jest to absolutne minimum poniżej którego nie warto schodzić. Wyjątkiem są procesory niskonapięciowe, gdzie cała moc wyzwalana jest w momencie większego obciążenia.

Oprócz procesora należy także spojrzeć bliżej na pamięć RAM, która stanowi nie mniej ważny element. W aktualnej chwili absolutnym minimum jest 8 GB pamięci, co pozwala na komfortowe korzystanie z laptopa bez przycięć. Warto również wspomnieć o rodzaju pamięci. Najnowsze z nich czyli DDR4 sprawdzają się najlepiej i są najwydajniejsze. Jednakże mając ograniczony budżet pamięci DDR3 nadal sprawdzą się poprawnie.

Jaki laptop wybrać?

Jednym z ciekawszych modeli jest z pewnością Lenovo ThinkPad L490 (https://www.kuzniewski.pl/k4346,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-l-thinkpad-l490.html), który jest urządzeniem przeznaczonym typowo do biznesu. Jego sercem jest procesor Intel Core i5 lub i7 z rodziny Whiskey Lake. Oba procesory są niskonapięciowe, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić energie, co przekłada się bezpośrednio na dłuższy czas pracy baterii bez konieczności ładowania. Ponadto urządzenie korzysta z najnowszych pamięci DDR4 taktowane 2400 MHz. Ich maksymalna ilość wynosi 32 GB. Na pokładzie urządzenia można odnaleźć również dysk SSD, który usprawni wykonywanie operacji na laptopie.

 

Obraz z lenovo.com