Lenovo dla businesu

Kategorie Laptopy,Lenovo ThinkPad0 Komentarzy
Na jednych z największych targów elektronicznych w tym roku, mianowicie Mobile World Congress w Barcelonie nie zabrakło oczywiście zapowiedzi nowych laptopów

Na jednych z największych targów elektronicznych w tym roku, mianowicie Mobile World Congress w Barcelonie nie zabrakło oczywiście zapowiedzi nowych laptopów. Jednym z promowanych na tegorocznym MWC sprzętów był m.in. laptop Lenovo ThinkPad T590. Jest to zapowiedź planowana na czerwca 2019 roku i powinna okazać się godnym polecenia sprzętem szczególnie dla strefy buisnesowej. 

Co czyni Lenovo tak dobrym?

Na jednych z największych targów elektronicznych w tym roku, mianowicie Mobile World Congress w Barcelonie nie zabrakło oczywiście zapowiedzi nowych laptopówJak na typowy laptop z przeznaczeniem do pracy przystało, zostanie on wyposażony w wysokiej jakości ekran o przekątnej wynoszącej 15,6”. Chiński producent daje nam jednak niejako możliwość wyboru. W zależności od potrzeb będziemy mogli zdecydować się na trzy rodzaje matryc: zwykłą IPS, dotykową IPS lub najnowocześniejszą 4K. Ostatnia z wymienionych, ulepszona matryca Lenovo ThinkPad T590 wyróżniać się będzie niezwykłą jasnością na poziomie 500 nitów wspierana będzie przez Dolby Vision HDR. Sercem laptopa będzie 4-rdzeniowy procesor 8 generacji Intel Core w wersji i5 lub i7. Pamięć RAM DDR4-2400 jaką otrzymamy od producenta to maksymalnie 48GB, które zazwyczaj zapewnia stabilną i spokojną pracę. Decydując się na zakup będziemy mieli również możliwość wyboru odpowiedniej dla nas karty graficznej. Nabywców zainteresuje zintegrowana grafika UHD Graphics 620 bądź dedykowana GeForce MX250. Przemawiać za zakupem może również obecność portu Thunderbolt 3. Kontroler Intel’a daje bowiem 4x szybszy przesył zadnych od USB3.1, a jak wiadomo w buisnesie czas to pieniądz. Wsteczna kompatybilność oraz możliwość podłączenia wielu urządzeń jednocześnie znacznie ułatwi pracę. Godnym uwagi rozwiązaniem, które zaplanował producent jest obecność złącza stacji dokującej. W przypadku używania laptopa do pracy, peryferia komputerowe mogą przewyższać liczbę gniazdek w przenośnym komputerze, które dzięki wspomnianemu rozwiązaniu, będziemy mogli rozszerzyć. Urządzenie ma ważyć 1,75kg, czego trudno uniknąć przy kilkunastu calach, więc w efekcie końcowym waga stanowi przyzwoity wynik. Równie przyzwoicie prezentuje się bateria, której pojemność ma wynosić 57Wh, co powinno wystarczyć na prawie 15 godzin.

Specyfikacja techniczna Lenovo ThinkPad T590

  • Procesor: 8th Generation Intel Core i5/i7 vPro
  • System operacyjny: Windows 10 Pro
  • Ekran: Antiglare 15,6”; FHD IPS(1920×1080,250 nit)/FHD IPS Touchscreen(1920×1080,250 nit)/UHD 4K z Dolby Vision (3840×2160,500 nit)
  • Pamięć: 32GB/48GB
  • Bateria: 57Wh do 14,98godzin; ładowanie 65W AC
  • Grafika: Intel UHD 620/ NVIDIA GeForce MX150
  • Dźwięk: Dolby Audio Premium
  • Waga: 1,75kg

Biorąc pod uwagę informacje, które podaje nam producent, można stwierdzić iż jest to sprzęt jak najbardziej godny uwagi. Jeżeli pierwsze recenzje będą równie pochlebne co ta zapowiedź, to firma Lenovo znów odniesie sukces.

 

Obraz z lenovo.com