Laptop biznesowy do spotkań online

Kategorie HP EliteBook,Laptopy0 Komentarzy
Od czasów, kiedy w Polsce odnotowano wiele przypadków koronawirusa, zamknięto wszystkie szkoły i uczelnie w kraju

Od czasów, kiedy w Polsce odnotowano wiele przypadków koronawirusa, zamknięto wszystkie szkoły i uczelnie w kraju. Aby nie anulowano całego roku, postanowiono wprowadzić lekcje online. W późniejszym w wielu firmach część obowiązków przeprowadzano w domu. Pracownicy masowo zaczęli wykupować laptopy, aby normalne zarabianie pieniędzy nadal było możliwe. Z czego powinien składać się idealny laptop biznesowy do spotkań przez internet? Jakie podzespoły musi posiadać? Odpowiedzi na te pytania udziela poniższy artykuł, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

Co powinien posiadać dobry laptop biznesowy?

Od czasów, kiedy w Polsce odnotowano wiele przypadków koronawirusa, zamknięto wszystkie szkoły i uczelnie w krajuNie da się ukryć, że najważniejsze w tym przypadku są wszelkie podzespoły. W przypadku modelu HP EliteBook 855 G7 mamy do czynienia z superwydajnym procesorem AMD Ryzen 5 PRO 4650U, a także ponadprzeciętną kartą graficzną AMD Radeon Vega 6. Dodatkowo wyposażony jest w dysk twardy o pojemności 512 gigabajtów typu SSD. Nie w sposób nie wspomnieć o 16 gigabajtach pamięci RAM, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie wielu czynności jednocześnie.

Jak przygotować się do pierwszej rozmowy online?

Zanim przeprowadzimy pierwszą oficjalną rozmowę online, konieczne jest wykonanie kilku czynności, aby spotkanie odbyło się bez żadnych niespodzianek. Przede wszystkim konieczne jest pobranie odpowiedniego oprogramowania, który umożliwi rozmowę na odległość z użyciem kamerki i mikrofonu. W sieci znajdziemy wiele tego typu programów, większość z nich jest całkowicie darmowa. Następnie należy założyć konto, w tym celu podajemy kilka podstawowych danych i adres mailowy, a następnie aktywujemy konto poprzez wiadomość mailową. Teraz najtrudniejszy moment- konfiguracja. Czytaj dobrze to, co jest na ekranie, aby zminimalizować ryzyko popełnienia błędu. Przed oficjalną rozmową umów się z przyjaciółmi, aby zorganizować rozmowę próbną i sprawdzić czy wszystko działa tak jak powinno.

Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com