Ekstremalnie wydajny ThinkPad X1 Extreme 2

Kategorie Laptopy,Lenovo ThinkPad0 Komentarzy
ThinkPad X1 Extreme 2 przekracza wszelkie dotychczas nam znane bariery.

Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 jest jedną z najbardziej wydajnych i jednocześnie mobilnych stacji roboczych oferowanych przez chińskiego producenta (więcej: www.kuzniewski.pl). Urządzenie wyposażone jest w szereg zabezpieczeń, w standardzie posiada matrycę o rozdzielczości 4K, nowoczesne zabezpieczenia i porty współgrające ze współczesnym sprzętem mobilnym.

Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 – Mobilna stacja robocza na miarę komputera stacjonarnego

ThinkPad X1 Extreme 2 przekracza wszelkie dotychczas nam znane bariery.ThinkPad X1 Extreme 2 przekracza wszelkie dotychczas nam znane bariery. W przenośnej obudowie o doskonale zoptymalizowanych rozmiarach mieści dedykowaną kartę graficzną o pojemności 16 GB, 8-rdzeniowy procesor i dyski SSD połączone za pomocą RAID 0/1. Jako stacja robocza sprawdzi się w zadaniach wymagających dużej mocy obliczeniowej na miarę drogiego komputera stacjonarnego. Administratorzy IT, architekci i projektanci zaawansowanych modeli 3D z X1 Extreme 2 nawet w odległości kilkuset kilometrów od domu poczują się jak w domu. Łączność w standardzie Wi-Fi 6 (802.11AC) pozwoli na szybsze i stabilniejsze połączenie z siecią Wi-Fi umożliwiając przesyłanie do 6 GB danych na sekundę. Z kolei niespotykana dotychczas w laptopach dotykowa matryca 15,6″ o rozdzielczości 4K wspierająca technologię MaxQ z 4 GB vRAM GDDR5 zapewni wrażenia wizualne, na jakie jeszcze niedawno mogliśmy liczyć wyłącznie w monitorach.

Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 okazuje się niezawodnym partnerem, jeśli chodzi o dbałość o bezpieczeństwo przechowywanych danych. Dzięki funkcji FIDO, dTPM 2.0, czytnikowi linii papilarnych Match-on-Chip, zasłonce ThinkShutter nie musimy obawiać się o swoją prywatność i dostęp osób postronnych do informacji poufnych. Oczywistą w tej półce cenowej zaletą jest obecność 2 portów USB 3.1 (gen. 1), 2 portów Thunderbolt 3, czytnika kart SD, złącz HDMI 2.0, czytnika kart chipowych i gniazda audio. Godna wspomnienia jest także wodoodporna klawiatura z podświetleniem LED, niska masa w granicach 1,7 kg i obsługa technologii Rapid Charge.