Co nowego od Lenovo w 2019?

Kategorie Laptopy,Lenovo ThinkPad0 Komentarzy
W sprzedaży na światowych rynkach hucznie pojawiły się nowe modele ThinkPad-ów od firmy Lenovo

W sprzedaży na światowych rynkach hucznie pojawiły się nowe modele ThinkPad-ów od firmy Lenovo. Są to laptopy czysto biznesowe, o całkiem przyzwoitych parametrach. Dziś do naszych rąk trafił model T590, który wydaje się być jednym z topowych komputerów tego szeregu. Sprawdzamy jakie posiada parametry oraz co go wyróżnia na tle konkurencji.

Procesor z wirtualizacją

W sprzedaży na światowych rynkach hucznie pojawiły się nowe modele ThinkPad-ów od firmy LenovoNa przełomie długich lat, gdy procesory komputerowe rozwijały się coraz bardziej, mieliśmy kilka swoistych kamieni milowych. Pierwszym było udostępnienie do zwykłych domowych komputerów procesora wielowątkowego. Później pojawiły się jednostki wielordzeniowe, natomiast dziś kolejnym takim kamieniem wydaje się wprowadzenie technologii wirtualizacji. Wspominamy o tym, bo w takie właśnie rozwiązanie wyposażony jest nasz bohater, czyli Lenovo ThinkPad T590. Wersja przysłana nam do testów ma jednostkę obliczeniową Intel Core i7-8565U o szybkości aż 4.60 GHz, oraz wspiera technologię vPro. Wydaje się, że jest to przyszłość w komputerach osobistych, zarówno domowych jak i biznesowych.

Duży ekran, mocne parametry

Na wirtualizacji jednak zalety powyższego komputera się nie kończą. Mamy tutaj bowiem bardzo ciekawe inne parametry. Najpierw rzucamy okiem na ekran. Ma aż 15.6 cali, co jest już bardzo konkretną rozdzielczością. Egzemplarz testowy, który recenzujemy, otrzymał zwykłą matrycę Full HD. Aczkolwiek można wziąć także wersję z dotykiem, a nawet posiadającą rozdzielczość 4K – choć przy 15 calach jest to być może trochę przesada. Lenovo ThinkPad T590 na tym jednak nie kończy. W komputerze znaleźliśmy bowiem również dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce MX250 z 2 GB własnej pamięci.

Biorąc pod uwagę powyższe parametry, laptop ten na pewno będzie się dobrze nadawał nie tylko do zwyczajnej pracy przy biurku. Nada się też dla tych osób, którzy często korzystają ze środowiska 3D, a więc dla projektantów czy inżynierów. Wszystko to dzięki dużemu i wyraźnemu ekranowi, wysokiej rozdzielczości, dedykowanej karcie graficznej, a przede wszystkim bardzo mocnemu procesorowi, wspierającemu wirtualizację.

 

Obraz z psref.lenovo.com